Σύμφωνα με την τελική ανακήρυξη των συνδυασμών από το Πρωτοδικείο, στον Κεντρικό Δήμο Κέρκυρας και Διαποντίων Νήσων εκλέγονται οι εξής, με βάση τους σταυρούς που έλαβαν:

1. Ο  συνδυασμός ”Κερκυραίων Δήμος” έλαβε 15 έδρες:

  • 7 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
  • 2 έδρες Αχιλλείων
  • 1 έδρα Φαιάκων
  • 1 έδρα Παρελίων
  • 1 έδρα Παλαιοκαστριτών
  • 1 έδρα Οθωνών
  • 1 έδρα Μαθρακίου
  • 1 έδρα Ερείκουσας

Εκλέγονται: 

  • Μεταλληνός Δημήτρης
  • Παντελιός Γιώργος
  • Σκούπουρας ΑΝτρέας
  • Σερεμέτης Ιωάννης
  • Μωραίτης Σπύρος
  • Τόμπρου Χρυσούλα
  • Καλόγερος Νικόλαος
  • Γιώτης Θεοχάρης
  • Μελίδης Βασίλειος
  • Τζάννε Παναγιώτα
  • Ζερβού Μαρία
  • Ραράκος Ευάγγελος
  • Κατέχης Δημήτρης
  • Αργυρός Βασίλης
  • Κατέχης Αλέξανδρος

2. Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα να Ζεις” έλαβε 13 έδρες:

  • 6 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
  • 2 έδρες Αχιλλείων
  • 2 έδρα Φαιάκων
  • 1 έδρα Παρελίων
  • 2 έδρα Παλαιοκαστριτών

Εκλέγονται: 

  • Τρεπεκλής Ιωάννης
  • Δαγκλή Ανδρομάχη
  • Ανυφαντής Γεράσιμος
  • Τριανταφυλλούδης Ιωάννης
  • Μπούρας Σπύρος
  • Σπάτουλας Βασίλης
  • Ρίγγας Σπύρος
  • Τσιμπούλη Φανή
  • Δήμου Αλέξανδρος
  • Βραδής Νίκος
  • Μάζη Αγαθή
  • Αγάθος Κώστας
  • Θεόδοτος Δημήτρης

3. Ο  συνδυασμός ”Πρώτα η Κέρκυρα ” έλαβε 4 έδρες:

  • 2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
  • 1 έδρα Φαιάκων
  • 1 έδρα Παρελίων

Εκλέγονται: 

  • Καλούδης Γιώργος
  • Βλάχος Σπύρος
  • Βασιλάκης Μιλτιάδης
  • Καρδακάρη Αγγελική

4. Ο  συνδυασμός ”Κερκυραϊκή αναγέννηση ” έλαβε 3 έδρες:

  • 2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
  • 1 έδρα Παρελίων

Εκλέγονται: 

  • Σαρλής Χρύσανθος
  • Μπούκας Χρυσόστομος
  • Ρίγγα Αγγελική

5. Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα ψηλά ” έλαβε 3 έδρες:

  • 2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
  • 1 έδρα Αχιλλείων

Εκλέγονται: 

  • Νεράτζης Σπύρος
  • Βαρούχας Παναγιώτης
  • Βαρότσης Ιωάννης

6. Ο  συνδυασμός ”Λαϊκή Συσπείρωση ” έλαβε 3 έδρες:

  • 2 έδρες Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
  • 1 έδρα Αχιλλείων

Εκλέγονται: 

  • Μπορμπότης Γιάννης
  • Χαραλάμπους Μυρσίνη
  • Πιέρρης Ιωάννης

7. Ο  συνδυασμός ”Εκκίνηση ” έλαβε 1 έδρα:

  • Μαρκάτης Λευτέρης

8. Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα 180” έλαβε 1 έδρα:

  • Δρύ Μαρία

9.  Ο  συνδυασμός ”Κερκυραϊκή συμμαχία” έλαβε 1 έδρα:

  • Γιώργος Καρύδης

10.  Ο  συνδυασμός ”Κέρκυρα Αλλαγής” έλαβε 1 έδρα:

  • Σπύρος Πουλής