Οι εκλογές για την ανάδειξη των νέων Οργάνων Διοίκησης του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας [ΤΕΕ] για την περίοδο 2019-2022, έχουν προκηρυχθεί και θα διεξαχθούν πανελλαδικά την Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019.

Από τις εκλογές θα αναδειχθούν τα μέλη της Κεντρικής Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, τα αιρετά μέλη του Ανώτατου Πειθαρχικού Συμβουλίου μελών του ΤΕΕ και τα αιρετά μέλη του Πειθαρχικού Συμβουλίου που εδρεύει στην Αθήνα.

Θα αναδειχθούν επίσης τα μέλη των Αντιπροσωπειών των 17 Περιφερειακών Τμημάτων του ΤΕΕ και τα αιρετά μέλη των Πειθαρχικών Συμβουλίων, που εδρεύουν στην έδρα κάθε Περιφερειακού Τμήματος του ΤΕΕ.

Η προθεσμία για την υποβολή των υποψηφιοτήτων έληξε χθες 24/09/2019 και ώρα 16.00.

Στο Περιφερειακό Τμήμα Κέρκυρας του ΤΕΕ, για τα όργανα του Π. Τμήματος Αντιπροσωπεία και Πειθαρχικό Συμβούλιο, κατατέθηκαν:

  • Για την Αντιπροσωπεία του Π. Τμήματος, δηλώσεις υποψηφίων από 5 συνδυασμούς.
  • Για το Πειθαρχικό Συμβούλιο των μελών του Π. Τμήματος, δηλώσεις υποψηφίων από 4 συνδυασμούς.

Η Διοικούσα Επιτροπή στη συνέχεια, συνήλθε  σε ειδική συνεδρίαση, όπου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 4, παρ. 2 του Π.Δ. 7/201087 «Εκλογές για την ανάδειξη αιρετών μελών οργάνων του Τεχνικού Επιμελητηρίου της Ελλάδος (ΤΕΕ)»,  προέβη στην Ανακήρυξη των υποψηφίων.

Αναλυτικά η Πράξη Ανακήρυξης των υποψηφίων (όπως αναρτήθηκε στον ιστότοπο του ΤΕΕ):

ΠΡΑΞΗ

ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΗΡΥΞΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ Π. ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 03-11-2019

H Διοικούσα Επιτροπή του ΤΚ/ΤΕΕ, έχοντας υπόψη: α. Τις διατάξεις του άρθρου 4, παρ. 2, του Π.Δ. 7/2010,

β. Την με αρ. πρωτ.: 18408/1.8.2019 προκήρυξη των εκλογών του ΤΕΕ για την ανάδειξη των αιρετών οργάνων του,

γ. Τις δηλώσεις υποψηφιότητας για τα όργανα του Π. Τμήματος Κέρκυρας του ΤΕΕ, που υποβλήθηκαν νόμιμα και εμπρόθεσμα,

δ. Την εισήγηση της υπηρεσίας,

 ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΕΙ

Ως υποψήφιους για τα αξιώματα μέλους της Αντιπροσωπείας και μέλους του Πειθαρχικού Συμβουλίου του Τμήματος Κέρκυρας του Τεχνικούν Επιμελητηρίου Ελλάδας, τους παρακάτω:

[Κατά αξίωμα και Συνδυασμό, με αλφαβητική σειρά]

Α. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΝΟΜΟΥ

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

  1. ΔΗμοκράτες ΚΕρκυραίοι Μηχανικοί (ΔΗ.ΚΕ.Μ.) 
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
1 ΑΛΕΓΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ Π 89933
2 ΑΝΘΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΡΡΙΚΟΣ Αγρ.Τ. 84589
3 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΘΕΟΦΑΝΗΣ Α 72311

 

4 ΑΣΠΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Π 116309
5 ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π 59448
6 ΖΕΡΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΗΣ Π 79406
7 ΘΕΟΔΟΣΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ –ΑΓΓΕΛΟΣ Π 83945
8 ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ Αγρ.Τ. 50219
9 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Μ 123984
10 ΚΑΡΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ –ΜΑΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Περιβ. 139249
11 ΚΑΡΔΟΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΡΙAΝΟΣ Π 97705
12 ΚΟΡΩΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΘΕΟΦΙΛΟΣ Π 62413
13 ΛΑΒΡΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ –ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Π 78032
14 ΜΑΚΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π 31940
15 ΜΟΥΜΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 125165
16 ΜΠΑΛΑΤΣΙΝΟΣ ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ Π 55760
17 ΜΠΑΤΣΟΥΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ 78993
18 ΝΑΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ηλκ 143563
19 ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π 135552
20 ΡΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Μ 62726
21 ΡΟΥΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ Π 130792
22 ΡΩΣΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ Π 63173
23 ΤΣΙΠΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Π 49643
24 ΤΡΕΠΕΚΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ –ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π 138934

 2. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

Διακριτικός Τίτλος του συνδυασμού: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
 1 ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΥ–     ΚΟΣΚΙΝΑ  ΔΗΜΗΤΡΑ  ΠΑΥΛΟΣ  Π  39954
2 ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π 28524
3 ΜΑΡΚΑΤΗ ΕΛΕΝΗ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Π 88901
  

4

  

ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ

ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ- 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

  

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

  

Π

  

47406

  1. ΔΥΝ.Α.ΜΗ.

Δυναμικοί Αδέσμευτοι Μηχανικοί

Α/ Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ.  Α.Μ.
1 ΑΠΕΡΓΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Π 93788
2 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Π 85418
3 ΒΕΝΤΟΥΡΑ ΛΟΥΚΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 126605
4 ΒΕΝΤΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 130260
5 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΛΙΚΗ ΘΕΟΦΙΛΟΣ Α 139860
6 ΖΙΑΡΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ 93191
7 ΚΑΨΟΚΑΒΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ –ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Αγρ.Τ. 86027
8 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ Π 109646
9 ΜΠΟΛΟΒΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΜΑΡΙΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ Π 88603
10 ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 137897
11 ΝΤΟΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Π 101560
12 ΡΕΒΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΙΧΑΗΛ Μ 100982
  1. ΕΝΟΤΗΤΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
1 ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΑ ΣΩΣΙΠΑΤΡΟΣ Α 126591
2 ΑΝΘΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΩΣΙΠΑΤΡΟΣ Π 115193
3 ΒΛΑΧΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ ΔΙΟΜΗΔΗΣ Π 130087
4 ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ Π 108916
5 ΒΟΝΤΕΤΣΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Π 56595
6 ΔΟΚΑΝΑΡΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ Αγρ.Τ. 133142
7 ΔΡΑΓΑΝΙΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Περιβ. 121460
8 ΜΕΣΗΜΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ Π 127497
9 ΜΠΑΡΟΥΞΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΓΓΕΛΟΣ Α 141451
10 ΠΑΓΙΑΤΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Αγρ.Τ. 33733
11 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Π 140402
12 ΡΟΥΒΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π 98946
13 ΣΑΜΟΪΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ –ΗΛΕΚΤΡΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Χ.Π.Α. 133161
14 ΣΠΙΝΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Π 50586
15 ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Χ 140468
16 ΤΣΟΤΣΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Μ 99885 
  1. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Π.Ε.Μ.Κ.)
Α/ Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
1 ΓΚΙΑΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ-ΠΑΥΛΟΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ Π 133341
2 ΓΟΥΔΕΛΗ ΚΟΡΙΝΑ ΔΑΜΙΑΝΟΣ Μ 106403
3 ΖΟΛΩΤΑ ΑΓΑΘΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α 51728
4 ΚΑΒΒΑΔΙΑ ΕΛΕΝΗ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ Η 87821
5 ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Π 82443
6 ΚΑΣΙΜΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΘΩΜΑΣ Π 90818
7 ΚΕΦΑΛΩΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π 44987
8 ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 49527
9 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 71977
10 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ Χ 133848
11 ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α 98842
12 ΜΑΡΤΖΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Μ 77959
13 ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π 67821
14 ΠΑΡΓΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Μ 70319
15 ΠΕΒΕΡΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΓΓΕΛΟΣ Α 72469
16 ΠΡΙΦΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π 89902
17 ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΛΕΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Περιβ. 134544
18 ΡΑΨΟΜΑΝΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 36236
19 ΡΟΥΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΩΤΙΟΣ Α 44520
20 ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Π 138560
21 ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Η 62692
22 ΤΣΟΛΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 33375
23 ΦΩΤΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Η 105498
24 ΧΑΛΜΟΥΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Περιβ. 114541
25 ΨΑΡΡΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Ηλκ 60910

Β. ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

  1. ΔΗμοκράτες ΚΕρκυραίοι Μηχανικοί (ΔΗ.ΚΕ.Μ.)
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
1 ΔΕΜΠΟΝΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΛΟΥΔΟΒΙΚΟΣ Α 69008
2 ΘΥΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ Α 52264
3 ΛΕΥΚΑΔΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ Π 29046
4 ΣΟΥΡΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Π 37291
5 ΤΣΑΓΓΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α 42253
  1. ΔΥΝ.Α.ΜΗ.

 Δυναμικοί Αδέσμευτοι Μηχανικοί

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
1 ΣΠΙΤΙΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ Π 71334
  1. ΕΝΟΤΗΤΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
1 ΒΟΝΤΕΤΣΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Π 56595
  1. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Π.Ε.Μ.Κ.)
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤ. Α.Μ.
1 ΓΟΥΔΕΛΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Μ 32155
2 ΚΑΣΙΜΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΘΩΜΑΣ Π 90818
3 ΜΕΡΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Μ 44231
4 ΜΠΟΛΕΤΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Π 38162