Οι εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών Μελών των οργάνων του ΤΕΕ θα διεξαχθούν σε όλη τη χώρα την Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019 από τις 8 το πρωί μέχρι τις 7 το βράδυ. Στα εκλογικά τμήματα που θα υπάρχουν ψηφοφόροι και μετά τις 7 το βράδυ, η εκλογή θα παρατείνεται με απόφαση της Εφορευτικής Επιτροπής.

Τα Μέλη του ΤΕΕ, ανεξάρτητα από τη διεύθυνση της μόνιμης διαμονής τους, μπορούν να ψηφίσουν στις έδρες των περιφερειακών ενοτήτων (τ. νομών) ή άλλες πόλεις που θα βρίσκονται την ημέρα των εκλογών.
Στην Περιφερειακή Ενότητα Κέρκυρας οι εκλογές θα γίνουν σε ένα εκλογικό τμήμα, στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Κέρκυρας του ΤΕΕ (Λεωφ. Αλεξάνδρας 13, ΚΕΡΚΥΡΑ).

Οι προσερχόμενοι στα εκλογικά τμήματα, για να ψηφίσουν, πρέπει να έχουν μαζί τους την Αστυνομική Ταυτότητα ή το Δελτίο Μέλους του ΤΕΕ ή το Διαβατήριο ή την Άδεια Οδήγησης.
Μέλη που δεν είναι εγγεγραμμένα στον εκλογικό κατάλογο της περιοχής που προσέρχονται να ψηφίσουν ή νέα Μέλη που γράφτηκαν πρόσφατα και για το λόγο αυτό, δεν συμπεριλαμβάνονται στο Μητρώο Μελών, ψηφίζουν βάσει του Δελτίου Μέλους του ΤΕΕ και σε περίπτωση που δεν διαθέτουν Δελτίο Μέλους του ΤΕΕ ψηφίζουν (αφού διαπιστωθεί η ταυτότητά τους) και μόνον εφόσον βεβαιωθεί η ιδιότητά τους από το Τμήμα Μητρώου Μελών του ΤΕΕ. Τα Μέλη των Εφορευτικών Επιτροπών θα ψηφίσουν στο εκλογικό τμήμα, στο οποίο ασκούν τα καθήκοντά τους.

Οι υποψήφιοι συνδυασμοί στην Κέρκυρα είναι οι εξής:

Δημοκράτες Κερκυραίοι Μηχανικοί (ΔΗ.ΚΕ.Μ.) με εκπρόσωπο τον Θανάση Μακρή, Πολιτικό Μηχανικό

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ
1. Αλέγρης Ανδρέας Προκόπιος Π.Μ.
2. Ανθης Νικόλαος Ερρίκος Α.Τ.Μ.
3. Αρβανιτάκη Σπυριδούλα Θεοφάνης Α.Μ.
4. Ασπιώτη Μαρία Σπυρίδων Π.Μ.
5. Δαλιάνης Δημήτρης Κωσταντίνος Π.Μ.
6. Ζερβόπουλος Σπύρος Ιωάννης Π.Μ.
7. Θεοδόση Σπυριδούλα Δημήτριος – Άγγελος Π.Μ.
8. Καββαδίας Δημήτρης Μιλτιάδης Α.Τ.Μ.
9. Κατσαρός Περικλής Βασίλειος Μ.Μ.
10. Καρδάκη Ειρέν Αθανάσιος Μ. Περ.
11. Καρδόνας Ανδρέας Μάριος Π.Μ.

12. Κορωνάκης Σπύρος Θεόφιλος Π.Μ.
13. Λαβράνος Ανδρέας Αλέξανδρος Π.Μ.
14. Μακρής Θανάσης Κωνσταντίνος Π.Μ.
15. Μουμούρης Δημήτρης Νικόλαος Α.Μ.
16 .Μπαλατσινός Αλκίνοος Γεράσιμος Π.Μ.
17. Μπατσούλης Αριστείδης Γεώργιος Μ.Μ
18. Νάνος Στέφανος Κωνσταντίνος Η.Υ.&Πληροφ.
19. Ορφανουδάκης Μανώλης Γεώργιος Π.Μ.
20. Ρουβάς Γεώργιος Κωνσταντίνος Μ.Μ.
21. Ρουστάς Δημήτριος Σταμάτιος Π.Μ.
22. Ρώσσης Νίκος Γεράσιμος Π.Μ.
23. Τσίπης Περικλής Παναγιώτης Π.Μ.
24 Τρεπεκλής Αναστάσιος Ιωάννης Π.Μ.

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ
1. Δεμπόνος Φάνης Λουδοβίκος Α.Μ
2. Θύμης Ιωάννης Χρήστος Α.Μ
3. Λευκαδίτης Γιώργος Μιχαήλ Π.Μ.
4. Σουριανός Γιώργος Ευάγγελος Π.Μ.
5. Τσαγκάλης Δημήτρης Κωνσταντίνος Α.Μ.

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ με εκπρόσωπο την Έλενη Μαρκάτη, Πολιτικό Μηχανικό

  1. Κουφογεωργίου – Κοσκινά Δήμητρα του Παύλου
  2. Λεβέντης Σταύρος του Γεωργίου
  3. Μαρκάτη Ελένη του Σπυρίδωνος
  4. Σκλαβούνος Γεράσιμος – Κωνσταντίνος του Γεωργίου

ΔΥΝΑΜΙΚΟΙ ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (ΔΥΝ.Α.ΜΗ) με εκπρόσωπο τον Παναγιώτη – Μάριο Μπολοβίνο, Πολιτικό Μηχανικό

1. Απέργης Δημήτριος Σπυρίδων Π.Μ. 93788

2. Αποστόλου Μάριος Ευάγγελος Π.Μ. 85418
3. Βεντούρα Λουκία Νικόλαος Α.Μ. 126605
4. Βεντούρας Κωνσταντίνος Νικόλαος Α.Μ. 130260
5. Γιαννακοπούλου Μαρία Αλίκη Θεόφιλος Α.Μ. 139860
6. Ζιάρκας Ευάγγελος Γεώργιος Μ.-Α.Μ 93191
7. Καψοκαβάδης Νικόλαος Γεώργιος Α.Τ.Μ. 86027
8. Κουλούρης Άγγελος Προκόπιος Π.Μ. 109646
9. Μπολοβίνος Παναγιώτης – Μάριος Ευστάθιος Π.Μ. 88603
10. Νικητόπουλος Προκόπιος Παναγιώτης Α.Μ. 137897
11. Ντούρος Νικόλαος Βασίλειος Π.Μ. 101560
12. Ρέβης Νικόλαος Μιχαήλ Μ.Μ. 100982

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ
Σπιτιέρης Άγγελος Σωτήριος Π.Μ. 71334

ΕΝΟΤΗΤΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ με εκπρόσωπο τον Γιώργο Βούλγαρη, Πολιτικό Μηχανικό
1. Άνθη Μαρία Σωσίπατρος 126591 Αρχιτέκτων Μηχανικός

2. Άνθης Αλέξανδρος Σωσίπατρος 115193 Πολιτικός Μηχανικός
3. Βλάχου Ναταλία Διομήδης 130087 Πολιτικός Μηχανικός
4. Βοντετσιάνος Ιωάννης Δημήτριος 56595 Πολιτικός Μηχανικός
5. Βούλγαρης Γεώργιος Πέτρος 108916 Πολιτικός Μηχανικός
6. Δοκανάρης Αριστοτέλης Σταμάτιος 133142 Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός
7. Δραγανίγος Βασίλειος Σπυρίδων 121460 Μηχανικός Περιβάλλοντος
8. Μεσημέρης Αλέξανδρος Ανδρέας 127497 Πολιτικός Μηχανικός
9. Μπαρουξή Αγγελική Άγγελος 141451 Αρχιτέκτων Μηχανικός
10. Παγιατάκης Σπυρίδων Γεώργιος 33733 Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός
11. Πανταζής Ιωάννης Χρήστος 140402 Πολιτικός Μηχανικός
12. Ρουβά Αλεξάνδρα Γεώργιος 98946 Πολιτικός Μηχανικός
13. Σαμοϊλη Μαργαρίτα – Ηλέκτρα Στέφανος 133161 Μηχανικός Χωροταξίας & Ανάπτυξης
14. Σπίνουλας Σπυρίδων Θεόδωρος 50586 Πολιτικός Μηχανικός
15. Στέλιος Γρηγόριος Αλέξανδρος 140468 Χημικός Μηχανικός

16. Τσοτσώνης Ιωάννης Νικόλαος 99885 Μηχανολόγος & Αεροναυπηγός Μηχανικός

Πειθαρχικό

1. Βοντετσιάνος Ιωάννης Δημήτριος 56595 Πολιτικός Μηχανικός (Π)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ με εκπρόσωπο τον Γιάννη Μεταλληνό, Πολιτικό Μηχανικό

1. Γκιάτης Πέτρος – Παύλος Τιμολέων Πολιτικός Μηχανικός
2. Γουδέλη Κορίνα Δαμιανός Μηχανολόγος Μηχανικός
3. Ζολώτα Αγαθή Δημήτριος Αρχιτέκτων – Μηχανικός
4. Καββαδία Ελένη Τηλέμαχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
5. Καραμάνος Ανδρέας – Γεώργιος Παναγιώτης Πολιτικός Μηχανικός
6. Κασίμης Σπυρίδων Θωμάς Πολιτικός Μηχανικός
7. Κεφαλωνίτης Χρήστος Νικόλαος Πολιτικός Μηχανικός
8. Κοσκινάς Άγγελος Νικόλαος Αρχιτέκτων Μηχανικός
9. Κουλούρης Μάξιμος Γεώργιος Αρχιτέκτων Μηχανικός
10. Κρητικός Γεώργιος Γεράσιμος Χημικός Μηχανικό
11. Λινάρδος Σωκράτης Βασίλειος Αρχιτέκτων Μηχανικός
12. Μαρτζούκος Γιώργος Νικόλαος Μηχανολόγος Μηχανικός

13. Μεταλληνός Ιωάννης Κωνσταντίνος Πολιτικός Μηχανικός
14. Παργινός Νικόλαος Αλέξανδρος Μηχανολόγος Μηχανικός
15. Πεβεράτου Μαρία – Αναστασία Άγγελος Αρχιτέκτων Μηχανικός
16. Πρίφτης Κωνσταντίνος Γεώργιος Πολιτικός Μηχανικός
17. Προβατά Ελένη Παναγιώτης Μηχανικός Περιβάλλοντος
18. Ραψομανίκης Ιωάννης Νικόλαος Αρχιτέκτων Μηχανικός
19. Ρουβάς Αθανάσιος Φώτιος Αρχιτέκτων Μηχανικός
20. Σκιαδόπουλος Αλέξης Σπυρίδων Πολιτικός Μηχανικός
21. Τρίαντος Νικόλαος Σπυρίδων Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
22. Τσολάκου Ελένη Νικόλαος Αρχιτέκτων Μηχανικός
23. Φωτίου Σωτήρης Σωκράτης Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
24. Χαλμούκης Πέτρος Ιωάννης Μηχανικός Περιβάλλοντος
25. Ψαρράκης Μάρκος Στυλιανός Ηλεκτρονικός Μηχανικός

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ

1. Γουδέλης Δαμιανός Σπυρίδων Μηχανολόγος Μηχανικός
2. Κασίμης Σπυρίδων Θωμάς Πολιτικός Μηχανικός
3. Μέριανος Δημήτριος Αλέξανδρος Μηχανολόγος Μηχανικός
4. Μπολέτσης Σταμάτης Σπυρίδων Πολιτικός Μηχανικός