Δόθηκαν χθες από το Πρωτοδικείο τα ονόματα των νέων Τοπικών Συμβούλων για τον Δήμο Νότιας Κέρκυρας.

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία τα νέα Τοπικά Συμβούλια είναι τα εξής:

Κοινότητα Αγίου Ματθαίου:

  • Ανδριώτης Αχιλλέας
  • Ανδριώτης Αντώνιος
  • Καποδίστριας Μάξιμος
  • Ανδριώτης Χαράλαμπος
  • Σαγιά Ειρήνη

Κοινότητα Αγίου Νικολάου:

  • Λέσσης Νίκος
  • Καλούδης Σπύρος
  • Ρέβης Νικόλαος
  • Δημουλής Σπύρος
  • Δούκας Βασίλειος

Κοινότητα Άνω Παυλιάνας:

  • Σούκερας Σπύρος
  • Κοσκινάς Σπύρος
  • Σούκερας Γεώργιος
  • Σκιαδόπυολος Νικόλαος
  • Σουκερα Ειρήνη

Κοινότητα Αργυράδων: 

  • Μήτσουλης Κώστας
  • Γκίνης Γεράσιμος
  • Καββαδίας Τηλέμαχος
  • Πολίτης Αναστάσιος
  • Πανδής Δημήτρης

Κοινότητα Βιταλάδων:

  • Βάρελης Δημοσθένης
  • Βάρελης Σπύρος του Ευριβιάδη
  • Βάρελης Σπύρος του Ευσταθίου
  • Βούλγαρης Γεώργιος
  • Βάρελη – Βλάσση Αλίκη

Κοινότητα Κουσπάδων:

  • Βλάχος Παναγιώτης
  • Ίσερης Ιωάννης
  • Βλάχου Αικατερίνη
  • Βλαχοπούλου Σοφία
  • Ζερβός Στέφανος

Κοινότητα Λευκίμμης:

  • Ραυτόπουλος Χρήστος
  • Γαστεράτος Σταμάτης
  • Πανδής Αλμπέρτος
  • Γαρδικιώτης Κωνσταντίνος
  • Γαρδικιώτης Βασίλειος
  • Κουρής Σπυρίδων
  • Κάντα Αλεξάνδρα

Κοινότητα Μωραιτίκων:

  • Αλεξάκης Αλέξανδρος
  • Λαμπιράτης Κώστας
  • Κοσμάς Παναγιώτης
  • Ρίζος Αλέξανδρος

Κοινότητα Νεοχωρίου:

  • Τσάλης Ιωάννης
  • Δοκανάρης Σπύρος
  • Βλάσσης Σπύρος
  • Κουρής Σπύρος
  • Κάντας Αλέξανδρος

Κοινότητα Περιβολίου:

  • Κουλούρης Γεράσιμος – Αλέξανδρος
  • Μίαρης Χρήστος
  • Μίαρη Χριστίνα – Αντωνία
  • Μίαρη – Φωτεινού Όλγα
  • Κυπριώτης Σπύρος

Κοινότητα Πετριτή:

  • Παγκράτης Φώτης
  • Νταλαμπίρα Κωνσταντίνα
  • Γεωργοπάλης Θρασύβουλος
  • Λέσσης Αλέξανδρος
  • Λέσσης Στέφανος

Κοινότητα Στρογγυλής:

  • Μπόγδος Σπύρος – Σωτήρης
  • Γραικός Σπύρος
  • Γραικός Αναστάσιος
  • Κομιανού Αγαθή
  • Κασίμης Πολύδωρος

Κοινότητα Χλομοτιανών:

  • Κουρής Νίκος
  • Κουρής Γρηγόρης
  • Αυλιανός Δημήτρης
  • Μοιρισκλάβος Χρήστος
  • Κουρής Βασίλης

Κοινότητα Χλομού:

  • Καλησπεράτης Γεώργιος
  • Μπαλής Δημήτριος
  • Μαρκάτης Σπύρος
  • Αυθίνος Αναστάσιος
  • Δημέγγελης Κωνσταντίνος

Άνω Κοινότητα Λευκίμμης:

  • Κουλούρης Κωνσταντίνος

Κοινότητα Βασιλατίκων:

  • Βλαχόπουλος Βασίλης

Κοινότητα Βουνιατάδων:

  • Δελλής Ελευθεριος

Κοινότητα Κάτω Παυλιάνας:

  • Θεοφύλακτος Θεόδωρος

Κοινότητα Πεντατίου:

  • Μέριανος Σπύρος