Δόθηκαν χθες από το Πρωτοδικείο τα ονόματα των Συμβούλων για τις Κοινότητες στον Δήμο Κεντρικής Κέρκυρας.

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία τα νέα Συμβούλια είναι τα εξής:

Κοινότητα Κερκυραίων:

  • Θεοτόκης Παναγιώτης
  • Αλαμάνος Γεράσιμος
  • Αλαμάνος Αλέξανδρος
  • Κροκίδης Σπύρος
  • Μουρμούρης Γεώργιος
  • Ταράντου Ασπάσια
  • Πολίτης Μιχαήλ
  • Λαμπίρη Ολυμπία
  • Χυτήρη Μαρία
  • Βλάχος Σπύρος
  • Γερογιάννη Αικατερίνη

Κοινότητα Αγίου Ιωάννη:

  • Χαλικιάς Γεώργιος
  • Σουριανός Κώστας
  • Μόσχος Αλέξανδρος
  • Μπάνος Αριστείδης
  • Μοναστηριώτης Κώστας

Κοινότητα Αγίου Μάρκου:

  • Γκάτσης Σωτήρης
  • Βασιλάκης Φώτης
  • Καράκωφ Γεώργιος
  • Βραδής Στέφανος
  • Ζερβός Αλέξιος

Κοινότητα Αγίου Προκοπίου:

  • Τζώρα Μάρια
  • Καρύδης Σπύρος του Αγησίλαου
  • Καρύδης Σπύρος του Κωνσταντίνου
  • Σκιαδοπούλου Σπυριδούλα
  • Τριπτσόγλου Αθανάσιος

Κοινότητα Αγίων Δέκα:

  • Πουλής Νίκος
  • Ζωχιός Θεοχάρης
  • Πουλής Γεώργιος
  • Ζωχιός Αλέξανδρος
  • Σαββάτης Κώστας

Κοινότητα Αλεπούς:

  • Κότσης Χριστόδουλος
  • Κοντού Χριστίνα
  • Τσιριγγάκης Σπύρος
  • Τσιριγγάκη Γεωργία
  • Γεροχρήστος Κώστας
  • Δεμικέλης Αναστάσιος
  • Ραράκος Γεώργιος

Κοινότητα Άνω Κορακιάνας:

  • Σαββανής Σταύρος
  • Μάνδυλας Φωκίων
  • Ζερβόπουλος Λεωνίδας
  • Μεταλληνός Γεώργιος
  • Μεταλληνός Βασίλειος

Κοινότητα Άφρας:

  • Ζώτος Βασίλης
  • Ρίγγας Σπύρος
  • Πηγής Σταμάτης
  • Ζώτος Αντώνιος
  • Κλουδάς Ευστάθιος

Κοινότητα Βαρυπατάδων:

  • Μαργαρίτου Σπυριδούλα
  • Μωκιάτος Σπύρος
  • Αρβανιτάκη Ιωάννα
  • Σκιαδόπουλος Αλέξανδρος
  • Κομπολίτης Ιωάννης

Κοινότητα Βάτου:

  • Κοσκινάς Αλέξανδρος
  • Κουσουνή Σοφία
  • Λιντοβόης Ιωάννης
  • Αρμένη Αγγελική
  • Βασιλάκης Νικόλαος

Κοινότητα Βιρού: 

  • Αλέξης Νικόλαος
  • Βλάχος Κώστας
  • Ζάχος Παναγιώτης
  • Ρωμαντζάς Δημητρης
  • Γουλιερμής Αθανάσιος
  • Λαμπίρης Νικόλαος
  • Βλάχου Σοφία

Κοινότητα Γαρδελάδων:

  • Λευτεριώτη Αντιγόνη
  • Λευτεριώτη Ιερόθεος
  • Άνθης Αλέξανδρος
  • Λευτεριώτης Σπύρος
  • Μεσάζου Μάρθα

Κοινότητα Γαστουρίου:

  • Κοσκινάς Αναστάσιος
  • Τόλης Κωνσταντίνος
  • Τσίπης Ιωάννης
  • Κουλούρη Σόφη
  • Σπίνουλας Λεωνίδας

Κοινότητα Γιαννάδων:

  • Αρμένης Σεβαστιανός
  • Κοσκινάς Νικόλαος
  • Αγιοβλασίτης Σπύρος
  • Αγάθος Μιχαήλ
  • Κουσουνής Νικόλαος

Κοινότητα Δουκάδων:

  • Μουμούρη Μαρία
  • Κουρτελέσης Αναστάσιος
  • Γλυκιώτης Γεώργιος
  • Μίαμης Ιωάννης
  • Καζιάνης Χαρίλαος

Κοινότητα Εβροπούλων:

  • Τόμπρος Στέφανος
  • Τόμπρος Κωνσταντινος
  • Μαυρωνά Ειρήνη
  • Τόμπρου Λουκία
  • Μοναστηριώτη Αγγελική

Κοινότητα Ερείκουσας:

  • Κατέχης Γεώργιος του Αριστείδη
  • Κατέχης Γεώργιος του Στεφάνου
  • Αργυρός Αναστάσιος
  • Γουδέλης Σπύρος
  • Όρφανος Γεώργιος

Κοινότητα Καλαφατιώνων:

  • Μπράτος Σπύρος
  • Φαγογένης Σπύρος
  • Κοντοστάνος Σπύρος
  • Γουλιαρμής Αλέξιος
  • Λαγκαδίτη Βλαδίμηρος

Κοινότητα Καναλίου:

  • Κρητικός Νικόλαος
  • Ανάγνου Γεώργιος
  • Σπάτουλα Σοφία
  • Μπαλανίκας Χρήστος
  • Σκλαβούνος Φώτης
  • Μπότση Θεοδώρα
  • Γκόγκας Παύλος

Κοινότητα Καστελλάνων Μέσης:

  • Πανάρετου Αθανασία
  • Κοσκινάς Σπύρος
  • Ασωνίτης Σπύρος
  • Παγκράτη Άννα
  • Παγκράτης Κωνσταντίνος

Κοινότητα Κάτω Γαρούνα:

  • Σπίνουλας Αλέξανδρος
  • Καρδάμης Στέφανος
  • Καρδακάρης Αριστοτέλης
  • Σπίνουλας Σπύρος
  • Βενέτης Ιωάννης

Κοινότητα Κάτω Κορακιάνας:

  • Φαιτά Αναστασία
  • Καλλιακμάνης Χαρίλαος
  • Φαιτάς Σπύρος
  • Ζούπα Αικατερίνη
  • Καλούδης Σπύρος
  • Μικαλεφ Πέτρος
  • Μεταλληνού Σπυριδούλα

Κοινότητα Κομπιτσίου:

  • Ζάχος Χρήστος
  • Παπαθανάκος Νικόλαος
  • Χύτηρης Σπύρος
  • Ζάχος Ιωάννης
  • Καλεντζής Στέφανος

Κοινότητα Κυνοπιαστών:

  • Σουρβίνος Ευάγγελος
  • Ανυφαντής Κωνσταντίνος
  • Παιπέτης Ανδρέας
  • Ανυφαντή Έλλη
  • Σάκκος Νικόλαος
  • Μάζης Κωνσταντίνος
  • Σουρβίνος Αριστοτέλης

Κοινότητα Λακώνων:

  • Μιχαλάς Χρήστος
  • Λούλη Ναυσικά
  • Μποζίκη Ναυσικά
  • Μιχαλάς Γεώργιος
  • Στραβοράβδης Νικόλαος

Κοινότητα Λιαπάδων:

  • Αγάθος Ιωάννης
  • Ρεπούλιος Βασίλης
  • Αγάθος Σπύρος
  • Γουλής Νικόλαος
  • Κορακιανίτης Νίκος

Κοινότητα Μαθρακίου: 

  • Αργυρός Ιωάννης
  • Κασίμης Κωνσταντίνος
  • Αργυρός Κωνσταντίνος
  • Αργυρός Γεώργιος
  • Κασίμης Σπύρος

Κοινότητα Μακράδων:

  • Κωνστάντης Σπύρος
  • Κούρκουλος Γεώργιος
  • Μακρής Ιωάννης
  • Κωνστάντης Νικόλαος
  • Μιχαλάς Δημήτριος

Κοινότητα Μπενιτσών:

  • Παγκρατιώτη Μαρίνα
  • Παγκράτης Ανδρέας
  • Σπίνουλας Γεώργιος
  • Στρατηγός Αλέξανδρος
  • Σπίνουλας Νικόλαος

Κοινότητα Οθωνών:

  • Φιλοκάλης Σπύρος
  • Κατέχης Χρήστος
  • Κατέχης Ιωάννης
  • Κατέχης Σπύρος
  • Αργυρός Αναστασίος

Κοινότητα Πέλεκα:

  • Μαρτίνης Αλέξανδρος
  • Παντελιός Σπύρος
  • Μονόπωλης Γεώργιος
  • Κρητικός Στέφανος
  • Θεοδωρίδη Αλεξάνδρα

Κοινότητα Σιναράδων: 

  • Γραμμένος Νικόλαος
  • Γραμμένος Σοφοκλής
  • Πηγής Μιχαήλ
  • Γραμμένος Σταύρος
  • Δουκάκη Θεοδώρα

Κοινότητα Σκριπερού:

  • Αγάθος Παναγιώτης
  • Λούβρος Ιωάννης
  • Αργυροκαστρίτης Σπυρίδων
  • Αγιώτη Μαρία
  • Παπαβασιλείου Ευσεβία

Κοινότητα Σπαρτύλα:

  • Μιχαλά Ιωάννα
  • Προσωπάρης Νικόλαος
  • Θεόδοτος Δημήτρης
  • Σαλβάνος Γεώργιος
  • Θεοδότου Ελένη

Κοινότητα Σταυρού:

  • Κομιανός Σπύρος
  • Κομιανού Φιλαδέλφεια
  • Λουκάς Κωνσταντίνος
  • Κρητικός Αντώνιος
  • Λουκάς Ιωάννης